Konserthistorikk

De tidlige årene

I perioden 1990-1995 ble det gjennomført 40-50 konserter med ca 80 artister i regi av RiP. Dessverre er vi litt usikre på om vi har fått med oss alle de gjennomførte konsertene fra denne perioden. Vi setter enormt stor pris på innspill fra dere som sitter med gamle avisannonser, plakater, flyers, billetter eller avisutklipp som dokumenterer RiP-aktivitet fra perioden 1990-1995! Send mail til ripors@gmail.com med bilde av det du har, alt fra RiP historien er av interesse!

De fleste av artistene som spilte hos RiP i perioden 1990 til 1995 finner du under (takk til Per Stian, Pit & Lisa, og Bjarne).

1990

02.06.90 RUBEL & BEAT – Utescenen Øvre Frednes

18.08.90 CHRIS ERICHSENS ORKESTER + ENGLEVAKT – utescenen Øvre Frednes ::: FØRSTE KONSERT ARRANGERT UNDER NAVNET R.I.P!

01.09.90 BØYEN BENG + CIRCUS MAXIMUM – Gamle Vic (kjelleren på Hotell Vic)

06.10.90 THE TRACEMEN + OPP NED  – Gamle Vic (kjelleren på Hotell Vic)

24.11.90 VIGILANTE + INFILTRATION + KING’S QUEST – Teatersalen Rådhuset (fri aldersgrense)

26.12.90 CHRIS ERICHSENS ORKESTER + OPP NED – Gamle Vic

1991

14.05.91 MARI BOINE + JAN GARBAREK + AGNES BUEN GARNÅS – inne på Øvre Frednes

17.05.91 FAIRY TALES + FREEPAX – Gamle Vic

01.06.91 FEMI GANGE + DAN HAGEN & THE WAR BABIES – utescenen Øvre Frednes

15.06.91 STENGTE DØRER + INFILTRATION – utescenen Øvre Frednes (1 års jubileum)

24.08.91 LIFE, BUT HOW TO LIVE IT + HJERTERÅTT + SE & HØR – Utescenen Øvre Frednes

06.11.91 OPP NED + GUL TYV + KLISNE SEIGMENN + UT BAKDØRA + ETERNITY + LICK & A PROMISE (Den Røde Baron / RockTurne 91) Den Røde Baron endret seinere navn til Kjelleren.

26.12.91 THE LUST-O-RAMA + WEEDS – Gamle Vic

1992

01.05.92 SPEED OF SOUND + NASSE NØFF – Gamle Vic

16.05.92 BØYEN BENG + XISTERS – Gamle Vic

12.06.92 THE JUNGLE MEDICS + FARAOUT FISHING – Øvre Frednes

31.07.92 SMELL OF INCENSE + KING DIZZY & THE DAFFY ONES – Øvre Frednes (Motorpsycho avlyst)

14.08.92 SO MUCH HATE + ELECTRIC GANGSTERS + HOOTCHIE Q – Øvre Frednes (2 års jubileum)

26.12.92 LOST LUGGAGE + RATATABOO! – Gamle Vic

1993

04.06.93 SEIGMEN – Øvre Frednes

18.06.93 KUNG FU GIRLS + TROLL – Øvre Frednes

06.08.93 LIFE, BUT HOW TO LIVE IT + STUNTMEN – Kjelleren Folkets Hus (første konsert i nye lokaler)

21.08.93 BULLDOG (US, med Tim Scott McConnell) + LOST LUGGAGE + STUNTMEN – utescenen Øvre Frednes (3 års jubileum)

09.09.93 POINT BLANK – Kjelleren Folkets Hus

24.09.93 XISTERS + KING DIZZY & THE DAFFY ONES – Kjelleren Folkets Hus

22.10.93 ABRA KADAVRA – Kjelleren Folkets Hus

05.11.93 THE PINEAPPLE CHUNKS + KAUSTISK SODA – Kjelleren Folkets Hus

19.11.93 RUN DOG RUN + KING DIZZY & THE DAFFY ONES – Kjelleren Folkets Hus

23.12.93 SUNSHINE KIDS + ØRESUS (reunion etter 10 års fravær) – Kjelleren Folkets Hus

1994 (Kjellern, Folkets Hus)

28.01.94 SLAMMER BOYZ + MANIAC FARMERS

25.02.94 DR KURT

25.03.94 THE TUBS + TROLL

30.03.94 BACKSTREET GIRLS (Arr: Kjellern)

29.04.94 HEDGE HOG

21.05.94 ABRA KADAVRA – Øvre Frednes

10.06.94 FUCK UPS + AMBITION – Øvre Frednes

29.09.94 IRIE DARLINGS

12.10.94 INGENTING

11.11.94 FAROUT FISHING

02.12.94 CAPTAIN NOT RESPONSIBLE

29.12.94 BACKYARD BABIES (S) – cc 50kr!

1995

03.03.95 WE

30.04.95 RONNIE GERRARD & JIM YARDLEY – Karjolen Pub (samarbeid med 1. mai komiteen)

1996

ingen konserter

Andre kapittel

1997 (Park-kjellern)

14.06.97 DRUNK + HANKY PUNKY

13.09.97 RASTAFAROUTS + DEVOURED

25.10.97 COCKROACH CLAN + BRAKE

20.12.97 BØYEN BENG + SCREAM OPERA

1998

31.01.98 PER IVARS ORKESTER + SHIRLEYS TEMPLE

21.03.98 CYBELE + RAYMONS

30.04.98 RAGA ROCKERS (250 pers inne!)

06.06.98 YM-STAMMEN (samarbeid med PiT)

17.10.98 SCREAM OPERA + GRETZKY + ANGE

19.12.98 BØYEN BENG + LIFE BUT HOW ARE WE SUPPOSED TO LIVE IT + BORING OLD WANKERS

1999

27.02.99 INHALERS + RAPTUS NORVEGICUS + RAYMONS

01.05.99 COCKROACH CLAN + GRETZKY

R.i.P flyttet til kjelleren på Folkets Hus, og etablerte Sort & Blå Scene!

28.08.99 JOKKE MED TOURETTES + DHARMA BUMS

18.12.99 RICOCHETS + NEW JORDAL SWINDLERS + IN PROGRESS

2000 (Sort & Blå Scene, kjelleren på Folkets Hus)

21.01.00 SKANKSTERS

26.02.00 LUCKY LUKAS + DUBEL DARR (Stiff Nipples Records)

08.04.00 CATO SALSA EXPERIENCE + SEASICK SOUND

29.04.00 ABNORMAL + HONKABILLY KINGS + DILLDALLHOLOM

29.05.00 BLACK DEBBATH + AVERNUS

05.09.00 SPUNGE (UK)

30.09.00 FORDOMMER & HAT + ABSINTH

04.11.00 SIMS

25.11.00 AUTOPULVER + THE HITMEN + NEPERUD + IN PROGRESS (10 års jubileum)

22.12.00 SKANKSTERS + RAYMONS + REPLACEMENT KILLERS

2001

20.01.01 STARDUSTBREAKERS + SVIDD GREVLING

03.02.01 LOCOMOTIVES

17.02.01 THULSA DOOM + SEXPOP

21.04.01 LOS PLANTRONICS + MORTAL CHAINS

12.05.01 CADILLAC + PALE FIGURE + KAY

17.05.01 LAME DUCKS + PALE FIGURE

22.09.01 DARLING DAIZY + SPEX + KABELKRØLL

20.10.01 SEVEN + ABSINTH

10.11.01 LAME DUCKS

17.11.01 DELAWARE + JUNO (US) + MORTAL CHAINS

15.12.01 SHOWCASE GRENLAND: KAY (Skien), PALE FIGURE (Porsgrunn), ABSINTH (Brevik), NEPERUD (Skien), MORTAL CHAINS (Porsgrunn)

22.12.01 SHIRLEYS TEMPLE + SVIDD GREVLING + REPLACEMENT KILLERS

2002

19.01.02 TWIGS + NUCLEAR REFRESHMENTS

02.02.02 GARRISON (US) (Hjørnet)

16.02.02 AMULET + NEPERUD

09.03.02 KAIZERS ORCHESTRA

13.04.02 MUZZLEWHITE + MINOR MAJORITY + KETTLE + KAY (Big Dipper Records)

08.05.02 LAME DUCKS + UPSTROKES

17.05.02 EX-CATHEDRA (UK) + KARUSHI (D)

01.06.02 THE STREETWALKIN’ CHEETAHS (US) (Hjørnet)

05.09.02 RALPH MYERZ & THE JACK HERREN BAND + DJ FLOORA

14.09.02 LOS FASTIDOS (IT) + GRILLFEST I BAKGÅRDEN

20.09.02 GLUECIFER

18.10.02 MISVÆR SKAFORENING + KATEISASTAR,

03.11.02 THE MICROPHONES (US) (Bakgården Pub)

16.11.02 THE REILLY EXPRESS + PULP VIXEN + PALE FIGURE

04.12.02 DANKO JONES (CAN) + NEPERUD

07.12.02 ABSINTH

21.12.02 REPLACEMENT KILLERS + SVIDD GREVLING + GRILLFEST I BAKGÅRDEN

2003

18.01.03 THE GHOULIES (S) + KATEISASTAR

01.02.03 LORRAINE (Hjørnet)

22.02.03 VOICE OF A GENERATION (S) + THE DALTONS

01.03.03 ØRESUS + PROUST

08.03.03 HELLDORADO + JOHNDOE + NICOLAI (Zoom -03)

20.03.03 SVIDD GREVLING + LAME DUCKS (Hjørnet)

05.04.03 DOKTOR KOSMOS (S) (Hjørnet)

27.04.03 THE ROGERS SISTERS (US) + X.LOVER (Kafe K)

03.05.03 RICHARD BUCKNER (US) (Hjørnet)

17.05.03 HOPALONG KNUT + BEYOND GOD

18.05.03 LOGH (S) + KAY & BJØRN

R.i.P flyttet tilbake til kjelleren på Park!

06.09.03 GRILLFEST I BAKGÅRDEN

19.09.03 CATO SALSA EXPERIENCE

27.09.03 RANDY (S) + SVIDD GREVLING + OUTBREAK (S)

04.10.03 CLOROFORM + KAY + SANDMAN

22.11.03 AMULET + LUKESTAR

29.11.03 M.A.S.S. (UK) + MORTAL CHAINS

20.12.03 SVIDD GREVLING + STUNTMEN + KOLOKOL

2004 (Sort & Blå Scene, Park-kjelleren)

24.01.04 DARLING DAIZY

07.02.04 PINIONHEAD + SONIC DEATH MONKEYS

28.02.04 TURDUS MUSICUS + TORCH + MIKSHA

06.03.04 MAYFLIES + SILENCE THE FOE + THE BEAUTIFUL PEOPLE (Zoom -04)

03.04.04 PAPRIKA KORPS (PL)

17.04.04 SILVER + NEPERUD

17.05.04 BØYEN BENG + GROUNDLESS + STUNTMEN

11.09.04 THE LIONHEART BROTHERS

18.09.04 BRONCO BUSTERS

16.10.04 THE CARBURETORS + GRAND CAFE

30.10.04 M.A.S.S. (UK) + SONIC DEATH MONKEYS

27.11.04 THE BAMBOO KIDS (US) + CONE

18.12.04 NO TORSO + SPEED VIRGINS

2005

12.02.05 GENETIC + KOLOKOL + TOAMOL

05.03.05 COCKTAIL SLIPPERS + VOX POPULI

09.04.05 VALENTOURETTES + ABSINTH

30.04.05 SADIE HAWKINS DANCE (UK) + RIBOZYME

17.05.05 THE UPTOWNERS

02.09.05 SQUARE (S)

10.09.05 SMZB (KINA)

17.09.05 PAPRIKA KORPS (POL)

23.09.05 NIKKEBY LUFTHAVN + THEE MONO SAPIENS

29.10.05 GREENLAND WHALEFISHERS

12.11.05 ISRAELVIS + FEIL

26.11.05 VALENTOURETTES + STUNTMEN

17.12.05 SVIDD GREVLING + ANGRY BREW

2006

25.02.06 A RED SEASON SHADE (F) + EL COMMANDANTE

04.03.06 AMULET + SOULFIRE

18.03.06 PAGANS MIND

01.04.06 THE SAMUEL JACKSON FIVE  + MONTBLANC

05.05.06 JORN

29.05.06 ALPINE THOSE MYRIADS!

17.05.06 TERRORISTENE

26.08.06 SUBS (KINA)

30.09.06 TORCH + THIRD BRIGADE

14.10.06 TROIKAS + THE FINITIVE

28.10.06 JAQUELINE

10.11.06 THIRD BRIGADE + AMIRA

25.11.06 NO TORSO

09.12.06 MOMRAKATTAKK

16.12.06 DANIELLE

2007

20.01.07 RIBOZYME + FLARE

03.02.07 SALVATORE

17.02.07 THE ALEXANDRIA QUARTET

03.03.07 SLÖMBER + EL KAYENNE

17.03.07 BLISTERHEAD (S) + PEARLY CATZ

24.03.07 THE LIONHEART BROTHERS (StudentUKA 07)

31.03.07 SYRACUS

14.04.07 TRASHCAN DARLINGS + GÖTTEMIA

28.04.07 BLIND ARCHERY CLUB

30.04.07 SMZB (KINA) + PÖNKARNA

17.05.07 MOLLY GOGO

01.09.07 THE HANGMEN (US) + WINTERGRAVE

29.09.07 PIRATE LOVE

13.10.07 EL CACO + THE HUTCHINSON (GER) + ILLUSION

10.11.07 ØRKENKJØTT + EL KAYENNE

24.11.07 ØRESUS

22.12.07 COCKROACH CLAN + DAFF

2008

02.02.08 RONNY PØBEL + GROUNDLESS

16.02.08 HOME GROAN

15.03.08 JIM PROTECTOR + KID COBRA

12.04.08 THE GRAND

19.04.08 PAGANS MIND + ILLUSION + SUPREMACY

17.05.08 BACKSTREET GIRLS

13.09.08 RUMBLE IN RHODOS + GREEN MOUNTAIN HAZE

11.10.08 GATAS PARLAMENT

25.10.08 22 + KILL YOUR DARLINGS

08.11.08 WINTERGRAVE + DEAD MANS HAND

22.11.08 MODESTY + GROUNDLESS

20.12.08 BØYEN BENG + AG-3

2009 – RiP 20 år

14.02.09 MIDNITE STALKERS (S)

28.02.09 EL CACO + INSENSE

07.03.09 DEJECT + MORTIFERIA

14.03.09 DEATH IS NOT GLAMOROUS + MANHATTAN SKYLINE 

18.04.09 I WAS A KING + THE FISHERMEN THREE (US)

25.04.09 LUKESTAR 

16.05.09 RiP 20 år: THE GRAND + GRAND ISLAND + SKA’N’SKA (S) + CHRIS ERICHSEN + ZEROZONIC + WINTERGRAVE + ONYMPH (Rådhustrappa)

17.05.09 MOLLY GOGO

05.09.09 UNGDOMSKULEN

12.09.09 PANTHEON I + DEAD TROOPER

26.09.09 JOHN OLAV NILSEN & GJENGEN

17.10.09 OLD SCHOOL TIE + WINTERGRAVE

24.10.09 MARIBEL + LE CORBEAU + ANGIE HAMMER & THE NAILS

07.11.09 THIRD BRIGADE + ONYMPH

21.11.09 VALENTOURETTES + BLUNT FORCE TRAUMA

05.12.09 EDGARS + KONGEFAMILIEN + BAADER MEINHOF

19.12.09 SKA’N’SKA (S)

2010

23.01.10 MIDNITE STALKERS (S) + EMANUEL DESPERADOS

06.02.10 RAM-ZET + ILLUSION SUITE

06.03.10 RONNY PØBEL + BARRELS

13.03.10 PELBO

20.03.10 KRÅKESØLV + CASA MURILO

10.04.10 YOUR HEADLIGHTS ARE ON

01.05.10 WINTERGRAVE + SET IT ALIGHT

08.05.10 TORPEDOJUDAS

17.05.10 PAPRIKA KORPS (POL)

31.07.10 THE CUMSHOTS (utescene Porselensfabrikken, samarbeid med Friisebrygga)

20.08.10 PELBO (utescene Trossa Vessia, samarbeid med Friisebrygga)

04.09.10 HGH

18.09.10 THIRD BRIGADE + HONNINGBARNA

02.10.10 EMANUEL DESPERADOS + BAND OF BONESMEN

09.10.10 POWPOW + THE NEW WINE

20.10.10 THE WEDDING PRESENT (UK)  (arr: Kjell Sander Strømdal)

23.10.10 HARRYS GYM

06.11.10 MHOO + ELLY MARVELLOUS

13.11.10 1000 WATT KARAOKE POWER

20.11.10 MAJOR PARKINSON + MARODER

04.12.10 BARRELS

18.12.10 BACKSTREET GIRLS + EDGARS

2011

29.01.11 ARCADIA (IT) + ONYMPH

05.02.11 ELLY MARVELLOUS

12.02.11 LADY MOSCOW

26.02.11 NORMA SASS

05.03.11 LUKESTAR

19.03.11 MORUDES

26.03.11 BUSHMANS REVENGE

02.04.11 1000 WATT KARAOKE POWER

09.04.11 ABSINTH + NØD

07.05.11 ØRESUS + EDGARS + ELECTRIC GANGSTERS

14.05.11 DUNDERBEIST + DAFF

17.05.11 GENERAL KNAS & SYSTER SOL (S)

10.09.11 THIRD BRIGADE

24.09.11 RUMBLE IN RHODOS + MAYFLOWER MADAME

08.10.11 DJERV + PREDAKING

22.10.11 EMANUEL DESPERADOS + PROSJEKT BANKERKUSK

29.10.11 DJ JULES

05.11.11 HONNINGBARNA (U18 + O18)

12.11.11 PELbO

19.11.11 MORON POLICE + KAMARILJA

10.12.11 1000 WATT KARAOKE POWER

17.12.11 MEMBERS (UK) + EDGARS

2012

28.01.12 LEPROUS + ONYMPH

11.02.12 THE LAUNDERETTES + CABLES

18.02.12 RAZIKA + VERDENSROMMET

10.03.12 KOLLWITZ + CRITICAL SOLUTION

24.03.12 DANGER!MAN + THE GOOD THE BAD & THE ZUGLY

31.03.12 DUNDERBEIST + DJERV

21.04.12 PIRATE LOVE + GERILJA

12.05.12 YOUTH PICTURES OF FLORENCE HENDERSON + CAVES OF STEEL + IAMPSYENCEFICTION

17.05.12 THE PHANTOMS + TORPEDOJUDAS

01.09.12 TEAM ME + I LOVE BIRDS

06.10.12 PHONE JOAN + OUT OF BOUNDS

13.10.12 EMANUEL DESPERADOS + BONE OF THE DRIVEN

20.10.12 BLOOD COMMAND + HEKSED + RUST

27.10.12 EDGARS + OUT OF BOUNDS

03.11.12 OSLO ESS + ANTON RUUD I TERAPI (U18 + O18)

17.11.12 LADY MOSCOW + ISLE OF BIRDS

24.11.12 NØD + SCOTT KELLY (US)

01.12.12 SUNSWITCH + SPURV

08.12.12 MEG & KAMMERATEN MIN (barnekonsert, fri aldersgrense)

08.12.12 HGH + CINEMA OF SPIRITS

22.12.12 SKA-FRIKA + DAFF

2013

26.01.13 MIRROR LAKES + I LOVE BIRDS

01.02.13 1000 WATT KARAOKE POWER

02.02.13 THE GOOD THE BAD & THE ZUGLY + FYTTIHÆLVETTE

09.02.13 TRUCKFIGHTERS (S) + EMANUEL DESPERADOS

09.03.13 BERSERK BASTARDS + HOUSE OF MYSTERY

16.03.13 BLACK DEBBATH + PROVVINSIELLE PROLLETARER

23.03.13 ARMATAGE SHANKS + OUT OF BOUNDS

06.04.13 CASA MURILO + KID EXODUS

13.04.13 VERDENSROMMET + CONFUSION

04.05.12 MIDNITE STALKERS (S) + RUST

11.05.13 HONNINGBARNA + EDGARS

17.05.13 THE PHANTOMS

24.08.13 NØD (Åpning av Ælvespeilet)

31.08.13 THE SCHEEN

07.09.13 ANTON RUUD I TERAPI

21.09.13 DEATH BY UNGA BUNGA + YONDER

05.10.13 VALENTINERNE + KINDRED FEVER

19.10.13 GOLDBLADE (UK) + EDGARS

02.11.13 SKOGEN BRINNER (S) + EMANUEL DESPERADOS + EBBA PLUSS MOMS (U18 + o18)

09.11.13 1000 WATT KARAOKE POWER

16.11.13 LUCKY MALICE + FYTTIHÆLVETTE

30.11.13 OSLO ESS + COMET KID

07.12.13 SALONGÖRKESTERET + KRUTTRØYK

21.12.13 THE PHANTOMS + NORSK RÅKK

2014 – RiP 25 år!

17.01.14 LILLASYSTER (S)

26.01.14 UK SUBS (UK) + TV SMITH (UK)

08.02.14 SKAMBANKT

16.02.14 KVELERTAK + DAG SØRÅS + THE GOOD THE BAD & THE ZUGLY

22.02.14 ALLE GODE TING + DILLDALLHOLOM

01.03.14 RUDIE SOUNDS

08.03.14 WOLVES LIKE US + SHEVILS

22.03.14 PHONE JOAN + WARP RIDERS

05.04.14 GREENLAND WHALEFISHERS

12.04.14 1000 WATT KARAOKE POWER

26.04.14 TORPEDOJUDAS + KONGEFAMILIEN

03.05.14 SVK + CAVES OF STEEL + SPURV

17.05.14 SKA’N’SKA (S)

16.08.14 VALENTOURETTES + TORPEDOJUDAS

30.08.14 BARREN WOMB + HYMN + GUNNESS

06.09.14 HONNINGBARNA + DEAD EGNERS

19.09.14 ARCADIA (IT) + FRAIL GROUND + DIMITRY (IT)

20.09.14 HAUST + HARABALL

04.10.14 BACKSTREET GIRLS + MURDER IN VEGAS

25.10.14 KINDRED FEVER + YUMA SUN (U18 + O18)

14.11.14 TURBONEGER

15.11.14 HVITMALT GJERDE  + SLIM TEDDY MC

22.11.14 MICHAEL KROHN

28.11.14 PAGANS MIND + STRAIN OF THOUGHT

29.11.14 COCKTAIL SLIPPERS + SKAVANKERS

20.12.14 BØYEN BENG

2015

24.01.15 KILL IT KID (UK)

30.01.15 Rock Mot Kreft: PHONE JOAN + SET ONES CAP + TORPEDOJUDAS

31.01.15 AUDREY HORNE + EMANUEL DESPERADOS

14.02.15 HONNINGBARNA + RAZIKA + THE KENDOLLS (S)

28.02.15 KORRUPTE KONGER + SKALLEBANK

07.03.15 ORANGO + GYPSY CARNEM

21.03.15 PRIME MINISTERS OF SCANDINAVIA + IDAR GJONE

22.03.15 KÅRE & THE CAVEMEN

28.03.15 ELECTRIC GANGSTERS

18.04.15 EL KAYENNE

25.04.15 DUNDERBEIST + YUMA SUN

02.05.15 The Dungeon: SHOT AT DAWN + BLODSPOR + VINGULMORK

09.05.15 KORRUPTE KONGER

16.05.15 THE GOOD THE BAD & THE ZUGLY + IEATHEARTATTACKS

17.05.15 BOMBSKARE (UK) + DJ FRYDENLUND

29.08.15 ONDT BLOD + FREEDUMB + JABBA

11.09.15 THE DEVIL & THE ALMIGHTY BLUES

12.09.15 KOLLWITZ + MOE

19.09.15 EVIL CONDUCT (NL) + SKAVANKERS

26.09.15 KORRUPTE KONGER + LES PUNX

03.10.15 SHEVILS + BARREN WOMB + GUNNESS

17.10.15 COCKROACH CLAN + DANGER!MAN

24.10.15 ANDRE HOLSTAD & THE SAINTS + POKAL (U18 + O18)

31.10.15 THE CHEATERS (U18 + O18)

07.11.15 KORRUPTE KONGER + SKALLEBANK

14.11.15 THE KENDOLLS (S) + GROUNDLESS

21.11.15 BLACK DEBBATH + THE PINKERTONS (U18 + O18)

28.11.15 TRUCKFIGHTERS (S)

12.12.15 The Dungeon: BLOOD RED THRONE + ASPHERIUM + MURDER THE TRAITOR

19.12.15 ASTROLITES (S) + TESTPILOTS (S)

2016

29.01.16 Rock Mot Kreft: VALENTINERNE MED VIDAR RUGSET + FEW DOLLARS MORE + TOR ÆRLIG & DETEKTIVENE

13.02.16 OSLO ESS + EUROTRASH

20.02.16 DEATH BY UNGA BUNGA

27.02.16 THE DOGS + KOSMIK BOOGIE TRIBE

12.03.16 TOMBSTONES + HYMN + TOTEM MOON

19.03.16 MERCURY MOTORS

02.04.16 EL CACO + PIL & BUE

09.04.16 SKALLEBANK + DEAD EGNERS

16.04.16 THE WOLVES + EXPLODING HEAD SYNDROME + STAGEDIVE SUICIDE

23.04.16 THE PINKERTONS + APOCALIPSTICK NOW!

30.04.16 ANTON RUUD solo + CESH

07.05.16 SPURV + SIGNAL///

17.05.16 NORSK RÅKK

27.08.16 SAUROPOD

10.09.16 VÄSTERBRON (S) + KITFAI

17.09.16 JODDSKI + SINSENFIST

01.10.16 EMANUEL DESPERADOS + PLAIN

08.10.16 EL KAYENNE + SKAVANKERS

15.10.16 NEPERUD + DILLDALLHOLOM

20.10.16 BOB HUND (S)

22.10.16 MARODER + DE SØRGELIGE RESTENE + JORUNN LØNNING (Duplex Records)

05.11.16 HONNINGBARNA U18 / HONNINGBARNA + EXPLODING HEAD SYNDROME

12.11.16 PANZERGEIL + APOCALIPSTICK NOW

19.11.16 BARE EGIL BAND U18 /  BARE EGIL BAND + BJØRN NIKOLAISEN

26.11.16 WHOLY MARTIN + SATATAN

03.12.16 CESH & THE MUNDANIA STREET BAND + NITRITT + ODIN

 

En stor takk til alle lokale band som har stilt opp både en og to og flere ganger som support:

Raymons, Boring old Wankers, Gretzki, Absinth, Replacement Killers, Svidd Grevling, Neperud, Mortal Chains, Pale Figure, Grillfest i Bakgården, Groundless, Daff, Out Of Bounds, Nød, Emanuel Desperados, Edgars, Dilldallholom, El Kayenne, Apocalipstick Now, Korrupte Konger (RiPs første husband!), Skavankers, TorpedoJudas, Skallebank og mange flere!


Én kommentar to “Konserthistorikk”

  1. Heisann! Kult at dere har denne oversikten! Mange uforglemmelige kvelder her…
    Konserten med Garbarek/Boine/Garnås ble arrangert 14.05.1991 på Øvre Frednes. Skulle så vidt jeg husker vært ute, men ble flyttet inn pga vind…

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut / Endre )

Twitter picture

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut / Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut / Endre )

Google+ photo

Du kommenterer med bruk av din Google+ konto. Logg ut / Endre )

Kobler til %s

 
%d bloggers like this: